Spēles

Šajā e-sporta derību ceļvedī ir sniegta informācija par visu, kas derību slēdzējiem jāzina par tēmu, labākajām e-sporta derību vietnēm un daudz ko citu.

Nav šaubu, ka eSports ir viena no nozarēm, kas turpināja attīstīties pat pandēmijas laikā. Jaunākās Statista prognozes liecina, ka 2021. gada eSporta tirgus apjoms tiek novērtēts nedaudz vairāk par 1,08 miljardiem USD, kas ir gandrīz 50% pieaugums salīdzinājumā ar 2020. gadu.

Arī eSporta derību nozare ir strauji augusi. Tā kā visas tradicionālās tiešraides spēles tika apturētas pandēmijas kulminācijā, eSports kļuva par fanu iecienītāko, jo atšķirībā no virtuālajiem sporta veidiem, kas līdz tam laikam bija vienīgā iespēja, tam piemīt cilvēcisks pieskāriens.

E-sporta derību vēstureE-sporta derību veidiE-sporta derību padomiAtbildīga spēle
E-sports

Šajā e-sporta derību ceļvedī ir sniegta informācija par visu, kas derību slēdzējiem jāzina par tēmu, labākajām e-sporta derību vietnēm un daudz ko citu. Nav šaubu, ka eSports ir viena no nozarēm, kas turpināja attīstīties pat pandēmijas laikā. Jaunākās Statista prognozes liecina, ka 2021. gada eSporta tirgus apjoms tiek novērtēts nedaudz vairāk par 1,08 miljardiem USD, kas ir gandrīz 50% pieaugums salīdzinājumā ar 2020. gadu.

Rādīt vairāk...
E-sporta derību vēsture

E-sporta derību vēsture

E-sporta pirmsākumi meklējami 1971. gadā, kad starpdisciplināri studenti piedalījās senā Spacewar spēlē. Lai gan tas pats par sevi nebija eSports, tas pavēra ceļu pirmajam sacensību spēļu pasākumam — 1980. gada Space Invaders čempionātam.

Taču derību jomā eSporta derības kļuva par realitāti tikai pagājušās desmitgades sākumā. Tas bija laikā, kad eSports sāka rīkot tiešsaistes vairāku spēlētāju turnīrus. Tātad derības varēja parādīties azartspēļu ainā agrāk. Tomēr pastāvēja bažas, ka lielākā daļa spēlētāju, kuriem patika eSports, bija jaunāki par 18 gadiem, kas nozīmē, ka viņiem nebija atļauts spēlēt azartspēles. Kas vēl? eSports bija ļoti neregulēts, tāpēc radīsies problēmas ar spēļu takelāžu.

Taču līdz ar eSporta komandu popularizēšanu lietas pagriezās citādāk. Pirmkārt, eSports kļuva populārāks, piesaistot pat pieaugušos, kuriem bija likumīgi atļauts veikt likmes. Pēc tam sekoja milzīgi sponsorēšanas darījumi un milzīgs skatītāju skaits, kas pacēla eSportu uz nākamo līmeni.

ESports ir sacensību spēle, kurā profesionāliem spēlētājiem ir līgumi un lielas algas, tāpat kā tradicionālajiem profesionāliem sportistiem. Ir daudz labāko turnīru, kas piesaista miljoniem dolāru naudas balvas.

No otras puses, bukmeikeri ir izmantojuši arvien pieaugošo pieprasījumu pēc e-sporta derību tirgiem. Operatori steidz piedāvāt spēlētājiem jaunākos eSporta tirgus, lai papildinātu virtuālās spēles, kurām trūkst cilvēka pieskāriena.

No visiem rādītājiem eSporta derības ir viena no visstraujāk augošajām kategorijām visā tiešsaistes azartspēļu nozarē.

Saskaņā ar jaunākajiem skaitļiem sagaidāms, ka e-sporta derību tirgus apjoms līdz 2027. gadam sasniegs 205 miljardus ASV dolāru. Interesanti, ka 2020. gadā bija vairāk nekā 6,5 miljoni e-sporta derību slēdzēju. Protams, e-sporta derību slēdzēju skaits ir pieaudzis tagad, kad eSports kļūst par labāko jaunākais bērns sporta derību pasaulē.

E-sporta derību vēsture
E-sporta derību veidi

E-sporta derību veidi

Spēlētājiem, kurus interesē eSporta derības, pamatprincipi ietver izpratni par dažādiem eSporta derību veidiem.

eSports aug pirmajā tempā. Bet tad pieejamās spēles nosaka žanra popularitāte pašreizējā eSporta ainā. Zemāk ir saraksts ar populārajiem eSporta žanriem, uz kuriem derību slēdzēji var likt likmes, un, kas ir svarīgi, populārākās eSporta spēles un lielākās sacensības katrā žanrā.

MOBA eSports

MOBA, kas pazīstama arī kā vairāku spēlētāju tiešsaistes kaujas arēnas spēles, ir stratēģijas videospēle. Populārākās MOBA spēles, uz kurām var likt likmes, ir League of Legends (LOL) un DOTA 2. Nozīmīgākie MOBA notikumi ir The International, DOTA 2 lielākais turnīrs un League of Legends Pasaules čempionāts.

FPS eSports

Pirmās personas šāvēja spēles ietver cīņu no pirmās personas perspektīvas. Populārākās eSports spēles, uz kurām var likt likmes FPS kategorijā, ir Counter-Strike: Global Offensive, Battlefield V, Valorant, Call of Duty un Rainbow Six Siege. Lielākie FPS eSports turnīri ietver CS: GO Major Championships un Siege's Six Invitational.

Battle Royale eSports

Battle royale videospēlēs piedalās daudzi spēlētāji pēdējā spēlē. Slavenākās battle royale spēles ietver Fortnite un Apex Legends. Tomēr, runājot par lielākajiem turnīriem, ir Fortnite Pasaules kauss un Apex Legends Global Series.

Sporta simulācijas eSports

Kā norāda nosaukums, tie atdarina reālus sporta veidus, piemēram, futbolu, basketbolu, hokeju utt. Populārākās e-sporta spēles, uz kurām var likt likmes sporta simulācijas žanrā, ir FIFA21, Madden, NBA2K, eFootball (agrāk PES) utt.

RTS eSports

RTS eSports, kas pazīstams arī kā reāllaika stratēģijas spēles, ir arī populārs. Labākās spēles, uz kurām var likt likmes šajā kategorijā, ir StarCraft un WarCraft. Runājot par turnīriem, lielākais ir WCS Global Finals.

E-sporta derību veidi
E-sporta derību padomi

E-sporta derību padomi

Ir daži padomi spēlētājiem, kuri ir iesācēji eSporta jomā, lai palīdzētu viņiem sākt darbu.

Pirmā runa ir par bukmeikeru izvēli. Pirmkārt, ne visās sporta derību vietnēs ir e-sporta derību tirgi. Tātad, pēc dažu eSporta derību vietņu atrašanas spēlētājiem ir jāpārbauda, vai viņiem ir konkrētā e-sporta spēle, uz kuru viņi vēlas veikt likmes. Citi apsvērumi ietver licencēšanu un noteikumus, banku iespējas, vietnes lietojamību un veicināšanas pasākumus.

Vēl viens padoms; derību slēdzējiem jāiepazīstas ar to e-sporta spēļu noteikumiem un spēles gaitu, uz kurām viņi vēlas likt likmes. Daudzi derību veicēji pieļauj kļūdu, liekot likmes uz spēlēm, kuras viņi gandrīz nesaprot. Noteikumiem un noteikumiem, derību tirgiem un derību koeficientiem ir jābūt visiem derību slēdzēju rokas stiepiena attālumā.

Treškārt, spēlētājiem vajadzētu sekot līdzi jaunākajiem sasniegumiem e-sporta spēlē, uz kuru viņi liek likmes. Uzziniet, kuras ir šī brīža labākās komandas League of Legends, Fortnite, Rainbow Six Siege, CS: GO vai jebkurā citā eSportā. Protams, nozīme ir arī komandu nesenajam skrējienam.

Visbeidzot, runājot par sporta simulācijas spēlēm, akli nedariet likmes, pamatojoties uz komandu, kurā spēlē profesionāls spēlētājs. eSportā runa nav par komandas izcilību, kuru spēlētājs izmanto reālajā pasaulē. Tā vietā FIFA vai PES spēles iznākumu eSportā nosaka profesionāla spēlētāja prasmju līmenis.

E-sporta derību padomi
Atbildīga spēle

Atbildīga spēle

eSporta derības sniedz visu jautrību neatkarīgi no tā, vai spēlētājs ir eSporta entuziasts vai vienkārši ikdienišķs sporta derību entuziasts. Bet tad atbildīgām azartspēlēm vienmēr vajadzētu būt būtiskai. Tāpat kā videospēles, derības par e-sportu var radīt lielu atkarību. Spēlētājiem vienmēr jāievēro atbildīgi azartspēļu noteikumi.

Pirmajā vietā atbildīgu azartspēļu noteikumu sarakstā e-sporta derībām nevajadzētu aizstāt skolu vai darbu. Nākamā būtiskā lieta, kas spēlētājiem būtu jāatceras, ir noteikt budžetu eSporta derībām un stingri ievērot to. Svarīgi, ka viņiem būtu jāzina, kad atmest; nekad nemēģiniet dzīties pēc zaudējumiem.

Atbildīga spēle