Kas ir eSporta treneri un ko viņi dara?

Aija Zariņa
WriterAija ZariņaWriter
Fact CheckerTomas NovakFact Checker

Ja jūs interesē esports, iespējams, esat pamanījis trenera amatu universitātē vai mazākā vietējā organizācijā. Jums var rasties jautājums: "Kas ir esporta treneri vai esporta apmācība, un kāpēc tie ir tik svarīgi spēļu nozarei?"

Veiksmīgai esporta komandai ir īpašs treneris, kas palīdz tai izstrādāt stratēģiju, novērtēt pretinieku, veidot komandas vienotību, uzlabot morāli, vadīt atsevišķus spēlētājus un uzvarēt turnīros. Lai sasniegtu maksimālu rezultātu, esporta treneri sadarbojas ar esporta vadītājiem un esporta analītiķiem.

Kas ir eSporta treneri un ko viņi dara?

Kas ir eSporta koučings?

Koučings esportā ietver zināšanu sniegšanu, stratēģiju izstrādēun kohēzijas veicināšana starp spēlētājiem. Kā komandai viņiem ir jāstrādā pie komunikācijas, spēles prasmēm un spējas atbrīvoties no personīgām problēmām un koncentrēties uz komandu. Viņiem regulāri jādara lietas, lai stiprinātu savstarpējos sakarus.

Šeit mēs apspriedīsim, vai esporta trenera darbs ir jūsu pareizais ceļš, kā arī precīzi esporta trenera pienākumi, kā tie varētu mainīties atkarībā no komandas lieluma, trenētās spēles veida, un citi faktori.

E-sporta treneru pienākumi

eSportā trenera galvenā uzmanība tiek pievērsta komandai, nevis atsevišķiem spēlētājiem, kā tas būtu parastam menedžerim. Panākumus nodrošinās sportistu uzlabotās spējas laukumā un ar sportu nesaistītu stresu, piemēram, fizisko problēmu un emocionālo slogu, likvidēšana.

Esporta treneris ir atbildīgs par šādiem pienākumiem:

  • Nosakiet meta stāvokli un izmantojiet šo informāciju, lai izstrādātu uzvaras plānus, kas izmanto jūsu komandas spējas.
  • Palieliniet spēlētāju savstarpējo saziņu. Šo mērķi ir iespējams sasniegt, veicot komandas saliedēšanas vingrinājumus un spēļu kadru analīzi, lai atklātu būtiskus komunikācijas traucējumu gadījumus.
  • Izmantojiet dažādus paņēmienus, lai uzturētu savas komandas garu un dotu viņiem uzvarošu domāšanu laukumā.
  • Iepazīstieties ar spēlētāja problēmām un piedāvājiet konsultācijas par šīm bažām, lai viņi varētu koncentrēties uz savu spēli, nenovēršot uzmanību.
  • Pirms došanās ceļojumā pārliecinieties, vai komandai ir viss nepieciešamais. Attiecas uz spēlētāju krekliem, sponsoru aprīkojumu un citiem priekšmetiem ar komandas logotipu.
  • Izveidojiet draudzīgas sacensības starp komandām, lai dotu tām papildu iespējas pilnveidot savas prasmes.
  • Sadarbojieties ar kluba menedžeriem, lai vienotos, kuros turnīros piedalīties. Ja treneris ir darbinieks, pārliecinieties, ka spēlētāji, kuru atkāpšanās tiek prasīta, ir saņēmuši pietiekamu apkalpošanu no komandas, lai garantētu viņu aiziešanu.
  • Ja tādi ir, sadarbojieties ar komandas analītiķiem, lai izpētītu detalizētu spēļu statistiku un spēļu kontus, lai novērstu komandas spilgtākās nepilnības. Komandas analītiķis(-i) arī sadarbotos ar komandas vadību, lai izpētītu sacensības un noteiktu, kā vislabāk sagatavoties gaidāmajām spēlēm.

Tas ir diezgan detalizēts eSporta treneru pienākumu izklāsts, taču ir svarīgi atcerēties, ka trenera darba slodze var palielināties vai samazināties atkarībā no kluba piedāvātā biznesa apjoma.

Šeit mēs sīkāk pastāstīsim par to, ko eSporta treneri dara, lai tos noskaidrotu.

Komandas stratēģijas izstrāde un analīze

Kā trenerim jātiecas uz maksimālo uzvaras procentu. Tādā veidā uzvar visi — klubi un spēlētāji. Tāpēc viena no labākajām pieejām šī mērķa sasniegšanai ir piesaistīt augstākā līmeņa apkalpi ar izcilām stratēģijām.

Kā piemēru ņemiet populāro MMORPG League of Legends. Ir vairāk nekā 150 spēlējami varoņi, 180 aprīkojuma vienības, piecas spēlētāju lomas, pieci rūnu maršruti, 55 000+ rūnu permutācijas un spēles atjauninājumi ik pēc divām nedēļām, kā arī jauns vai atjaunināts čempions katru mēnesi. Ir daudz jādomā par stratēģiju, jo ir jāizlemj par varoņiem, rūnām un būvēm.

Turklāt ir iesaistīta pelēkā zona. Katram spēles aspektam, sākot no izvēlētajiem čempioniem un beidzot ar izgatavotajiem priekšmetiem un beidzot ar rūnām, ir jābūt pietiekami elastīgam, lai pielāgotos otras puses spējām, spēlētāja prasmēm un spēles apstākļiem. Piemēram, ja otrai komandai trūkst galvenā čempiona, kas spētu nodarīt maģiskus bojājumus, mūsu komanda var izvēlēties noskriet trīs tanku čempionus un mainīt savu uzbūvi, lai uzlabotu fizisko bojājumu neievērošanu (pazīstams kā bruņas).

Šis ir ļoti vienkāršs piemērs tam, kā spēlētāji var pielāgot spēles mehāniku. Katra spēlētāja iespējamās darbības plašākas stratēģijas kontekstā ir vēl viena sastāvdaļa. Galvenā uzmanība tādās spēlēs kā Counter-Strike: Global Offensive un Valorant ir pievērsta šim mehāniķim.

Izmantojiet Valorant karti Haven kā piemēru un koncentrējieties uz uzbrukuma pusi. Galvenie atšķirības faktori starp komandām, izņemot to spēlētāju kompetenci, ir tēli, kurus tās izvēlas spēlēt, iegādātie ieroči un šo faktoru loma komandas vispārējā stratēģijā.

Tādā spēlē kā Valorant viņiem ir lemts piedzīvot neveiksmi, ja komanda nepiemēros gudru stratēģiju. Šī plāna īstenošana ir trenera rokās, jo viņi spēlē ir mazāk emocionāli ieguldīti nekā spēlētāji un redz kopējo ainu.

Pašreizējās komandas stipro pušu attīstīšana

Vienkārši sakot, spēlētāja panākumi šajā spēlē ir tieši proporcionāli tam, cik labi viņš spēlē. Tā ir abpusēji izdevīga situācija: jo vairāk viņi sasniedz, jo vairāk cilvēku pieskaņojas un jo vairāk naudas katrs nopelna.

Treneris bieži organizē cīņas vai cīņas, lai palīdzētu spēlētājiem kļūt labākiem. Lai izmēģinātu jaunas taktikas un plānus spēlei līdzīgā vidē bez reālas konkurences spiediena, vairāki sporta veidi nodrošina izstāžu spēles pret līdzīgas kvalitātes komandām. Bieži vien nevienam no šo sacensību rezultātiem nav nekādas nozīmes.

Viens brīdinājums, kas jāievēro, ir tāds, ka otra puse var paredzēt un sagatavoties jūsu plānam, ja jūs to izmantojat.

Trenera pienākums ir veicināt efektīvu komunikāciju starp komandas locekļiem. Komandas veidošanas vingrinājumi, uzmanības pievēršana tam, kad citādi klusējam spēlētājam ir jārunā, un spriedzes atpazīšana starp spēlētājiem un to novēršana, pirms tās saasinās, visi ir efektīvi līdzekļi šī mērķa sasniegšanai.

Komandas attieksme un koncentrēšanās

Tas ir būtisks apsvērums konkurējošām komandām un turnīriem. Atšķirībā no cīņām, reālās spēlēs likmes ir daudz lielākas, un rezultāti bieži vien tieši ietekmē to uzņēmumu IA, kuri sedz gan spēlētāju, gan trenera rēķinus.

Ja komanda nevarēs adekvāti parādīties šajās spēlēs, treneris var tikt atlaists, spēlētāji var zaudēt starta pozīcijas, un orgs var samazināt algas. Trenera pienākums ir nepieļaut, ka šīs kļūdas liek spēlētājiem izmest savu smago darbu.

Vislabāk apkalpo uzņēmuma intereses

Tāpat kā jebkurā citā biznesā, profesionālas esporta vietnes ir jānodrošina, ka viņi gūs peļņu no saviem ieguldījumiem. Tie būtu ieguldījumi ar ilgāku termiņu un paredzamiem finansiāliem ieguvumiem uzņēmumam.

Protams, kā esporta treneris jūs vēlētos, lai jūsu spēlētāji sacensībās sniegtu vislabāko sniegumu, lai viņi gūtu pēc iespējas lielāku atpazīstamību. Tomēr treneris dažkārt sniedz padomus dažās sacensībās, kurās piedalīsies esporta komanda. Augstākā līmeņa komandai nevajadzētu tērēt laiku un naudu, sacenšoties zemāka līmeņa sacensībās, ja tā vietā viņi var trenēties augstāka līmeņa sacensībām.

Vai arī komanda pretī saņems pozitīvu publicitāti, kas radīs klusu, bet ilgtermiņā ievērojamu pārsvaru šajā jomā. Tas varētu būt labdarības pasākums, kurā spēlētāji var nest ziedojumus savam izvēlētam mērķim, un komanda saņem pozitīvu presi. Lai gan par šiem lēmumiem parasti ir atbildīgs ģenerālmenedžeris un komandas vadība, šādās sarunās var tikt iesaistīts treneris.

Visbeidzot, eSporta trenera algai ir jābūt pamatotai ar priekšrocībām, ko viņš sniedz uzņēmumam. Ja mēs to nedarīsim, mums būs jāveic pielāgojumi mūsu komandas galā.

Image

Vai jums vajadzētu sākt meklēt e-sporta treneru darbus?

Pirms izlemjat, vai turpināt esporta apmācību, jums ir jāapsver vairāki apsvērumi. Šajā daļā mēs ātri apskatīsim šos apsvērumus, lai jūs varētu izlemt, vai būt par treneri ir jums piemērotākā izvēle.

Pavēloša cieņa

Liela nozīme ir tam, cik lielā mērā jūs cienāt citus spēlētājus. Ja esat spēlētājs un spējat novērtēt visu spēlētāju ieguldīto smago darbu, jūs to iegūsit. Jums tas var šķist vieglāk, ja jums ir iepriekšēja pieredze kā konkurētspējīgam spēlētājam, īpaši augstā līmenī.

Tomēr cienījamam cilvēkam ir daudz papildu sastāvdaļu. Apsveriet, vai izturaties pret sportistiem ar cieņu, vienlaikus saglabājot kontroles pozīciju. Jums ir jānoturas un jāaizstāv sava pozīcija, nezaudējot mieru un neiekļūstot biežās cīņās.

Vai esat gatavs aizsargāt savu komandu no ārpasaules un piešķirt spēlētājiem prioritāti pāri visam? Cik labi jūs saprotat komandas galveno mērķi un izaicinājumus, ar kuriem viņi saskaras, lai to sasniegtu?

Visiem vadītājiem, bet jo īpaši visiem treneriem, ir jābūt šīm īpašībām. Treneriem gan tradicionālajos sporta veidos, gan esportā ir jāatrod līdzsvars starp būt sasniedzamiem un cienīt savu komandu.

Pamatīgas zināšanas par spēlēm un konkurētspējīgu spēli

Tāpat kā tradicionālajam sporta trenerim, arī eSporta trenerim ir labi jāpārzina gan spēle, gan konkurence. Grūti iedomāties basketbola treneri, kurš neaizraujas ar spēli. Tas pats attiecas uz treneriem esportā (lai gan, tāpat kā tradicionālajos sporta veidos, tikai dažkārt tas attiecas uz vadību).

Vēl viena lieta, kas jums būtu nepieciešama, ir zināšanas par vietējo konkurenci. Varēji spēlēt zemākā līmenī, lai no tā gūtu labumu, taču tas palīdz. Tā vietā jums vajadzētu uzzināt visu, kas ir jāzina par sacensību ainu, tostarp spēles reljefu, nepārtraukti mainīgo meta, izaicinājumiem, ar kuriem saskaras spēlētāji, un darbības, kas jāveic, lai komanda gūtu panākumus.

Jūsu apmācības efektivitāte un spēja palīdzēt jūsu komandai uzlabosies, ja ievērosit ieteikumus otrajā līdz pēdējā rindkopā. Lai rastu risinājumu šai problēmai, jums būs jāpavada daudz laika, mācoties par vidi. Tomēr ar smagu darbu un pašdisciplīnu ikviens var kļūt no pilnīga iesācēja par kandidātu trenera amatam.

Pēdējās domas

Jūs varētu iebilst, ka eSporta trenera darbs ir jaunā "tā" karjera spēlētājiem, kuri vēlas nopelnīt iztiku, darot to, kas viņiem patīk. Tomēr atcerieties, ka jums būs jāiegulda zināms laiks un pūles, pirms varēsit saukt sevi par esporta treneri un uzņemties eSporta trenera pienākumus. Tas ir laikietilpīgs un darbietilpīgs. Galvenais, lai būtu lielisks spēlētājs, ir specializācija vienā darbībā. Vērojot profesionālus spēlētājus un esporta sacensības, jūs varat uzzināt daudz par spēles meta un citām detaļām.

Esporta treneris var nopelnīt no 20 000 līdz 152 000 USD gadā, tāpēc ir skaidrs, ka šī ir dzīvotspējīga profesionāla iespēja. Ja jums ir viss, kas nepieciešams, lai darītu to, ko dara eSporta treneri, tas var būt lielisks brīdis, lai uzsāktu esporta trenera karjeru, ja esat par to domājis.

About the author
Aija Zariņa
Aija Zariņa
About

Aija Zariņa, lepna latviete ar izpratni par tehnoloģijām un spēlēm, ir kļuvusi par neaizstājamu eksperti tiešsaistes kazino lokalizācijas jomā. Apvienojot mīlestību pret savu dzimteni ar dinamisko digitālo spēļu pasauli, viņa ir tilts starp tradicionālo Latviju un mūsdienīgu tiešsaistes kazino pasauli.

Background (in Latvian): Dzimusi gleznainajā Cēsu pilsētā, Aija izaugusi Latvijas bagātīgās vēsturē un tradīcijās. Viņas sajūsma par tehnoloģiju un kultūru krustpunktu noveda pie Digitālā medija studijām Rīgā. Iepazīstoties ar plašo tiešsaistes spēļu pasauli, viņa saskatīja nišu kaz

Send email
More posts by Aija Zariņa

Kas īsti ir eSporta treneris?

eSporta treneris ir profesionālis, kurš vada un konsultē spēlētājus un komandas konkurences spēlēs, koncentrējoties uz stratēģijām, prasmju uzlabošanu un komandas dinamiku.

Kā eSporta treneris palīdz komandai?

E-sporta treneris sniedz ieguldījumu komandā, analizējot spēles gaitu, izstrādājot stratēģijas, vadot treniņu sesijas un sniedzot psiholoģisku atbalstu, lai uzlabotu vispārējo sniegumu.

Kādas prasmes ir būtiskas e-sporta trenerim?

Būtiskas eSporta trenera prasmes ietver dziļas spēles zināšanas, stratēģisko domāšanu, komunikācijas prasmes, līdera īpašības un spēju analizēt un uzlabot komandas dinamiku.

Vai eSporta komandas var sacensties bez trenera?

Lai gan eSporta komandas var sacensties bez trenera, tas ievērojami uzlabo viņu izredzes gūt panākumus, nodrošinot stratēģiskus norādījumus, prasmju attīstību un morālu atbalstu.

Kā kļūt par eSporta treneri?

Kļūstot par eSporta treneri, parasti ir jāiegūst plaša pieredze attiecīgajā spēlē, jāizprot komandas dinamika un jāattīsta trenera prasmes, izmantojot praksi un, iespējams, formālu apmācību.

8 labākie esporta derību padomi labākām izredzēm

8 labākie esporta derību padomi labākām izredzēm

Laipni lūdzam aizraujošajā esporta derību pasaulē! Ja esat iesācējs, šī visaptverošā rokasgrāmata ir īpaši izstrādāta jums. Tajā ir daudz praktisku padomu un ieskatu, kas palīdzēs pieņemt pārdomātus lēmumus un uzlabot jūsu izredzes esporta derībās. Pirms iedziļināties, šeit ir aicinājums uz darbību: apmeklējiet vietni eSportRanker, lai izpētītu viņu ieteikto esporta kazino populārāko sarakstu. Šī platforma ir lielisks sākumpunkts, lai pielietotu šeit iegūtās zināšanas.

Esporta derības pret tiešsaistes kazino spēlēm: skaidrs salīdzinājums

Esporta derības pret tiešsaistes kazino spēlēm: skaidrs salīdzinājums

Mūsdienu interneta azartspēļu realitāte ir tāda, ka tās sniedz bezgalīgas iespējas. Spēlētāji var ļoti viegli likt likmes uz sporta un kazino spēlēm. Arī azartspēļu entuziastiem vienmēr būs vairāk nekā pietiekami. 

Esports pret sporta derībām: visaptverošs salīdzinājums

Esports pret sporta derībām: visaptverošs salīdzinājums

Laipni lūdzam aizraujošajā derību jomā, kur aizraušanās ar sportu un esportu satiekas ar gaidīšanas un stratēģijas aizraušanos. Ja esat iesācējs, ieejot šajā dinamiskajā pasaulē, jūs gaida izglītojošs ceļojums. Šī rokasgrāmata ir izstrādāta, lai palīdzētu jums izprast nianses starp esporta derībām un tradicionālajām sporta derībām. Izpētot šo ceļvedi, neaizmirstiet apmeklēt EsportsRanker, lai iegūtu aizraujošu pieredzi un labākos padomus šajā nozarē. Viņu populārākās vietnes ir lielisks sākumpunkts, lai jūs varētu ienirt darbībā.

Kas ir Overwatch derības: ērta rokasgrāmata iesācējiem

Kas ir Overwatch derības: ērta rokasgrāmata iesācējiem

Tiešsaistes esporta derībām ir sava daļa izaicinājumu. Var būt grūti definēt Overwatch derības ar daudziem operatoriem un visiem, kam ir jāsaprot sprūda punkti dažādos spēles režīmos un iespējās.

Kas ir populārākie Esports derību bonusi?

Kas ir populārākie Esports derību bonusi?

Esporta industrija turpina augt un augt. Tā kā visi rādītāji liecina par pozitīvu nākotni, šī nozare ir piesaistījusi lielu uzmanību no dažādām pusēm, tostarp tiešsaistes derību nozare.

Kas ir tiešsaistes esporta vietnes un kāpēc tās vajadzētu apmeklēt?

Kas ir tiešsaistes esporta vietnes un kāpēc tās vajadzētu apmeklēt?

Laipni lūdzam dinamiskajā esporta totalizatorā, kur konkurētspējīgu spēļu azarts saplūst ar stratēģisko likmju saviļņojumu. Kā iesācējs, kas pārvietojas pa šo aizraujošo ainavu, jūs esat uz robežas, lai atvērtu iespēju pasauli. Esporta derības, īpaši tiešsaistes kazino, ir guvušas ievērojamu impulsu, piedāvājot unikālu un saistošu veidu, kā iegremdēties savu iecienītāko spēļu virtuālajās arēnās.

Kādi ir populārākie e-sporta tituli, uz kuriem vajadzētu likt likmes?

Kādi ir populārākie e-sporta tituli, uz kuriem vajadzētu likt likmes?

Esporta pasaule katru dienu paplašinās, jo arvien vairāk cilvēku skatās spēles un piedalās tajās. Tomēr, pateicoties esporta pasākumu paplašināšanai, cits bizness ir pielāgojies jaunākajām tendencēm. Esports derības tikko ir pieejamas derību biznesā, tāpēc cītīgi spēlētāji, spēlētāji un derību slēdzēji, iespējams, var nopelnīt naudu no saviem iecienītākajiem notikumiem. Ja vēlaties izmēģināt savus spēkus esporta derībās, tālāk ir saraksts ar populārākajiem e-sporta veidiem, kas šobrīd ir populārākie šajā nozarē.

Kādi ir populārākie esporta tituli, uz kuriem var derēt Āzijā?

Kādi ir populārākie esporta tituli, uz kuriem var derēt Āzijā?

Laipni lūdzam aizraujošajā Esports pasaulē Āzijā — dinamiskā un aizraujošā pasaulē, kurā videospēļu aizraujošums satiekas ar derību stratēģisko sfēru. Ja jūs aizraujas ar spēlēm un vēlaties izpētīt derību iespējas, jūs esat nonācis ideālā vietā. Esports nav tikai izklaides veids; tā ir mainīga ainava, kas piedāvā unikālu iesaistīšanās un iespēju sajaukumu gan pieredzējušiem derību slēdzējiem, gan jaunpienācējiem. Ieejot šajā dinamiskajā pasaulē, apsveriet iespēju apmeklēt EsportsRanker populārākos kazino, lai sāktu savu ceļojumu. Sagatavojieties, lai iedziļināties populārākajos esporta nosaukumos, kas aizrauj derību slēdzējus visā Āzijā šādā laikā 2024!

Plusi un mīnusi kriptovalūtu izmantošanai Esports derībās

Plusi un mīnusi kriptovalūtu izmantošanai Esports derībās

Kriptovalūtas jau kādu laiku ir dzirdējušas daudzu cilvēku lūpas. Jo vairāk cilvēku uzzina par šīm digitālajām valūtām, jo ​​vairāk viņi aizraujas ar to izmantošanu biznesa un personīgos jautājumos. Tomēr, tāpat kā jebkura cita laba lieta, kriptovalūtu derības ir sava ēnas puse, it īpaši, ja tās izmanto e-sporta derībām. 

Populārākie eSporta derību padomi CS:GO

Populārākie eSporta derību padomi CS:GO

Vai esat gatavs ienirt aizraujošajā CS:GO derību pasaulē? Tas ir ceļojums, kas sola gan aizraušanos, gan izaicinājumus, lieliski piemērots ikvienam, kurš vēlas savai e-sporta pieredzei pievienot papildu aizrautības slāni. Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis spēlētājs vai iesācējs e-sporta jomā, šis raksts ir jūsu visaptverošais ceļvedis, kā veikt apzinātas likmes uz CS:GO spēlēm. Lai sāktu ar labo kāju, es ļoti iesaku apmeklēt visaugstāk novērtēto vietni no EsportsRanker. Tas dos jums stabilu pamatu un jaunāko informāciju, lai sāktu savu derību ceļojumu.

Rokasgrāmata Fortnite eSports derībām iesācējiem

Rokasgrāmata Fortnite eSports derībām iesācējiem

Laipni lūdzam Fortnite eSports derību jomā, kurā ir daudz adrenalīna! Neatkarīgi no tā, vai esat spēļu entuziasts vai pieredzējis likmju veicējs, šī rokasgrāmata iesācējiem ir jūsu pase, lai izprastu likmju veikšanas smalkumus Fortnite sacensībās. No spēlētāju statistikas atšifrēšanas līdz stratēģiskiem likmju padomiem, mēs jums sniedzam informāciju. Vai esat gatavs uzlabot savu spēļu pieredzi? Izpētiet mūsu ieteiktās kazino iespējas eSportsRanker topsarakstā — kur sagaida Fortnite derību aizraušanās!

Visaptverošs ceļvedis derību veikšanai Valorant eSports sacensībās

Visaptverošs ceļvedis derību veikšanai Valorant eSports sacensībās

Jaunākais Riot Games nosaukums Valorant ir pieredzējis daudz darbību konkurētspējīgo spēļu ķēdē. Visticamāk, derību entuziasti būs novērojuši e-sporta tirgu pieaugumu viņu iecienītākajā bukmeikeru tīklā, un Valorant, visticamāk, būs viena no pieejamajām spēlēm.