The most popular esport tournaments

Elektroniskais sports, parasti esports, pastāv kopš 1970. gadiem. Tomēr šīs spēles pacēlās tikai 1990. gados, pirms eksplozijas 2000. gados. Esports spēles ir attīstījušās no ikdienišķas laika pavadīšanas draugu lokā līdz profesionālam sportam. Patiesībā esporta turnīri ir bijuši tikpat ilgi kā videospēles. 

E-sporta spēļu spēlēšanas skaistums vienmēr ir bijis sacensība, jo agrākie turnīri bija nelieli vietējie konkursi, kuros tika izmantots savstarpējās spēles formāts. Kas ir esporta turnīrs? Tas parāda, ka spēlētāji sacenšas noteiktā spēlē noteiktā laikā. Jebkurā turnīrā atsevišķi spēlētāji vai komandas sacenšas pēc precīzi noteikta formāta.

Populārākās esporta līgas un turnīriCiti lieli esporta pasākumiLabākie spēlētāji un komandasKā un kur likt likmes uz esporta turnīru
The International

Pirmo reizi turnīrs notika 2011. gadā ar balvu fondu $1 600 000. Tas tika palielināts līdz USD 2 874 380 2013. gadā un USD 40 018 195 2021. gadā, kas nozīmē, ka tas ir pieaudzis vairāk nekā 25 reizes, salīdzinot ar sākotnējo pirmo balvu. Šeit ir kopsavilkums par balvu fondu, pamatojoties uz katru gadu.

Rādīt vairāk...
PGL CS:GO Major

2021. gadā PGL Major Stockholm jeb PGL rīkoja savu sešpadsmito Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) čempionātu Stokholmā, Zviedrijā. No 2021. gada 26. oktobra līdz 7. novembrim divdesmit četras komandas kvalificējās, lai sacenstos Avicii arēnā, izmantojot reģionālo reitingu. Ar $2 000 000 balvu fondu šis pasākums ir pirmais lielais un viens no pirmajiem esporta čempionātiem kopš pandēmijas sākuma. 

Rādīt vairāk...
League of Legends World Championship

Esport turnīru līgas mūsdienās ir kļuvušas tik populāras. Tāpēc esporta turnīru saraksts šodien ir garš. Bet tieši augšpusē ir šie eSport čempionāti ir League of Legends World Championship. Pasaules čempionāts League of Legends, ko rīko Riot Games, ir ikgadējs profesionāls turnīrs, kas pulcē labākās League of Legends (LoL) komandas, lai katras sezonas beigās cīnītos par titulu. 

Rādīt vairāk...
Overwatch League

Overwatch ienāca tirgū 2016. gadā kā vairāku spēlētāju komandas šāvēja spēle, kuru izveidoja un publicēja Blizzard Entertainment. Spēlē katrs spēlētājs tiek iedalīts vienā no divām komandām. Katrā komandā ir seši spēlētāji no spēles varoņu vai "varoņu" saraksta. Katrs varonis pievienojas spēlei ar atšķirīgām spējām, kas palīdz komandai sasniegt mērķus kartē.

Rādīt vairāk...
DreamHack Tournaments

DreamHack kopš 2012. gada novembrī sadarbojas ar Major League Gaming (MLG) un Electronic Sports League (ESL), lai palīdzētu sasniegt Ziemeļamerikas un Eiropas spēļu tirgu izaugsmi un paplašināšanos. Šī sadarbība cita starpā ietver tādas lietas kā universālie reitingi un vienotas konkurences sistēmas.

Rādīt vairāk...
PUBG Global Championship

Ir daži tiešsaistes esport turnīri, kas ir lielāki par PUBG Global Championship. Tajā tiek gaidīti bezmaksas spēles Battle Royale augstākā ranga spēlētāji. Šis nosaukums ir guvis milzīgus panākumus mobilajās ierīcēs. Tomēr turnīrs notiek tikai datorā. Tas galvenokārt ir tāpēc, ka PUBG Mobile Club Open (PMCO) jau piedāvā platformu mobilajiem spēlētājiem. PUBG korporācija katru gadu organizē PGC.

Rādīt vairāk...
Call of Duty League

Esporta čempionātos spēles sastāv no labākās no piecām kartes formāta. Katrā komandā ir nepieciešami vismaz 7 spēlētāji un ne vairāk kā 10 spēlētāji. Hardpoint, Search & Destroy un Domination ir trīs spēļu režīmi, kas tiek izmantoti katrā spēlē. Spēles režīmi Hardpoint, Search & Destroy un Domination tiek izmantoti, lai atskaņotu pirmās trīs sastapšanās kartes. Hardpoint spēles režīms tiek izmantots ceturtajai kartei, savukārt Search & Destroy režīms tiek izmantots piektajā kartē.

Rādīt vairāk...
Six Invitational

Sapulcējas 19 komandas, lai sacenstos dubultā izslēgšanas, starpreģionālajā turnīrā. Pasākuma organizatori palielināja turnīra spēļu skaitu. Komandas tiek sadalītas divās grupās pēc izsēšanās. Dalībnieki kopā spēlēs 81 spēlē, kas sadalīta starp četriem reģioniem uz skatuves. 8 labākās komandas no katras grupas turpina izslēgšanas spēlēs.

Rādīt vairāk...

Arena World Championship

Populārākās esporta līgas un turnīri

Populārākās esporta līgas un turnīri

Ir dažādi spēļu turnīru veidi. Noteikumi un formāti ievērojami atšķiras, taču attiecīgie DNS joprojām ir identiski visās jomās. Jebkurš turnīrs ir paredzēts, lai piesaistītu noteiktu pūli un sniegtu unikālu pieredzi spēlētājiem, līdzjutējiem un pat derību slēdzējiem.

Neatkarīgi no tā, vai tā ir vietējā armatūras esporta līga vai profesionāls turnīrs, esporta turnīri var ilgt dažas stundas vai vairākas dienas atkarībā no spēles veida. Turnīros parasti tiek izmantota vienkārša sistēma, kurā spēlētāji vai komandas tiek uz priekšu pēc katras uzvaras, līdz tiek noskaidrots uzvarētājs.

Kādi ir populārākie esport turnīri? Tie, kas liek likmes uz spēļu turnīriem, bieži vien ir pārsteigti par to, kā pēdējos gados kļuvušas e-sporta sacensības, īpaši tās, kurām jau sen nav pievērsta uzmanība.

Panākumi realizēti esporta spēles lielā mērā ir iedvesmojies no galvenajiem turnīriem un ar tiem saistītajiem milzīgajiem laimestiem. Tomēr šeit ir daži no populārākajiem esporta turnīriem skatītāju skaita un balvu fonda ziņā.

Starptautiskais — Dota 2

Starptautiskais turnīrs neapšaubāmi ir viens no lielākajiem esporta turnīriem gan balvu fonda, gan skatītāju skaita ziņā. Starptautiskais ir visas īpašības kā viens no lielākajiem esporta čempionātiem.

Vada Valve, īpašnieki un veidotāji Dota 2 spēle, šis 18 komandu turnīrs ir saglabājis savu popularitāti visaugstākajā līmenī no 2013. gada. International ir turnīrs ar tikai ielūgumiem, kurā spēlētājiem ir jācīnās reģionālajos turnīros vai Dota Pro Circuit, lai būtu iespēja saņemt zvanu - uz augšu.

Saskaņā ar statistica.com, šajā turnīrā 2018./2019. gada sezonā tika izmaksāti neprātīgi 34 miljoni ASV dolāru naudas balvās, uzvarētāju komandai pārvedot vairāk nekā 18 miljonus ASV dolāru. Diemžēl pēc COVID-19 pandēmijas 2020. gada sezona neizdevās. 2021. gada balvu fonds ir vairāk nekā 40 miljoni dolāru.

CS: GO Major Championship

The Counter-Strike: globāla ofensīva (CS: GO) Čempionāts neapšaubāmi ir populārākais un lielākais CS: GO turnīrs. Šajā pasākumā piedalās 24 komandas, kas cīnās par galveno balvu. Komanda Astralis ir šī turnīra pašreizējā čempione, kas uzvarējusi pēdējos trīs čempionātos. Turnīra balvu fonds iepriekšējos piecos gados bija 1 miljons dolāru. Tomēr 2021. gada pasākumā balvu fonds dubultojās līdz $2 000 000.

League of Legends pasaules čempionāts

Pasaules čempionāts League of Legends (LoL) tika aizsākts 2011. gadā, un tas neapšaubāmi ir viens no lielākajiem esporta turnīriem zem saules. Tāpat kā International, to pārvalda Riot Games, kas uzvarēja spēlē. Šis turnīrs neapšaubāmi ir lielākais un populārākais leģendu Līga turnīrs visā pasaulē.

Šis turnīrs ir īpaši pazīstams ar savām spraigajām un dramatiskajām spēlēm, un sacensības kļūst emocionālas gan spēlētājiem, gan līdzjutējiem. LoL pasaules čempionāts ir daži no labākajiem LoL spēlētājiem, kas atlasīti no reģionālajām sacensībām. Nesen noslēgtajā 2021. gada čempionātā, kas notika Islandē, uzvarētājs mājās aizveda 2 225 000. Šī gada balvu fonds ir tādā pašā vērtībā kā pagājušā gada notikumam, taču tā sadale vēl nav paziņota.

Overwatch Pasaules kauss (OWWC)

OWWC ir ikgadējs esporta turnīrs, ko organizē Blizzard Entertainment, Overwatchizstrādātājs. Šis pasākums sākas stilā, Blizzard izvēloties 24 spēcīgākās komandas visā pasaulē, pamatojoties uz to vidējo prasmju novērtējumu. Pēc tam visas valstis tiek sadalītas grupās, kurās sākas konkurss.

Šī spēle bauda milzīgu pievilcību. Šeit ir kicker, līdzjutējiem tiek dota reta iespēja izvēlēties savas komandas trenerus. Līdzjutēju iesaistīšana sastāva izvēlē neapšaubāmi ir lielisks veids, kā iesaistīt fanu bāzi pasākumā. Iepriekš šis pasākums ir piesaistījis vairāk nekā 300 000 skatītāju. Runājot par balvu fondu, 2019. gada turnīrā uzvarēja ASV komanda, mājās pārvedot $90 000. 2022. gada Pasaules kauss ir paredzēts 2022. gada novembrī, taču balvu fonds vēl ir oficiāli paziņots.

Populārākās esporta līgas un turnīri
Citi lieli esporta pasākumi

Citi lieli esporta pasākumi

FIFAe Pasaules kauss

FIFA ir ļoti populāra videospēle un viena no visu laiku vislabāk pārdotajām spēlēm. Nesen noslēgtais FIFA 21 izaicinājums ir EA visvairāk skatītais pasākums pēc tam, kad kopējais skatīšanās laiks ir viens miljons stundu. Visas EA Sport sērijas ir galvenā notikuma, FIFAe pasaules čempionāta, kulminācija, kurā piedalās 32 labākie spēlētāji no visas pasaules, kas cīnās par $500 000 balvu fondu.

Call of Duty (CoD) līga

The CoD līga neapšaubāmi ir Call of Dugamingrts spēļu virsotne. Lai gan ir notikuši vairāki CoD turnīri, CoD līga ir salīdzinoši jauna, dibināta 2020. gadā. Šis turnīrs norisinās vairākus mēnešus, un tajā piedalās sWorld's the World's labākie esporta spēlētāji. 2021. gada CoD sērija piedāvāja milzīgu balvu fondu 5 miljonu dolāru apmērā, un izslēgšanas spēļu čempions iekrāja kabatā 1,2 miljonus.

PUBG globālais čempionāts

The PUBG globālais čempionāts ir lielākais notikums PUBG eSports kalendārā. Šis starptautiskais turnīrs aicina piedalīties pasaules labākās PUBG komandas. 2021. gada sērija notika Dienvidkorejā, un tajā uzvarēja ķīniešu saraksts NewHappy, laimējot 1,3 miljonus ASV dolāru. Jāatzīmē, ka konkursa kopējā naudas balva bija nedaudz vairāk par 2 miljoniem ASV dolāru.

Elektronikas sporta līga

The Elektroniskā sporta līga (ESL) ir dažādu esporta komandu konglomerāts, kas pieder un darbojas ar vienu un to pašu nosaukumu. Turnīrs tiek izspēlēts četrās galvenajās divīzijās, tostarp:

  • ESL Play
  • ESL Nacionālais čempionāts: Kvalifikācijas turnīrs ir ierobežots atkarībā no ģeogrāfiskās atrašanās vietas
  • ESL Pro Tour: apļa pasākums ar trim nosaukumiem (CS: GO, Warcraft III un StraCraft II)
  • ESL One

No visiem ESL turnīriem ESL One Series ir lielākā naudas balva, jo vairāk nekā 12,5 miljoni ASV dolāru tiek sadalīti 60+ turnīros.

Citi lieli esporta pasākumi
Labākie spēlētāji un komandas

Labākie spēlētāji un komandas

Kas ir labākās esporta komandas un spēlētāji pasaulē? Kuras ir labākās komandas? Pirms desmit gadiem atbilde uz jebkuru no šiem jautājumiem varēja būt tāls sapnis. Dažu pēdējo gadu laikā dažiem spēlētājiem un komandām ir izdevies nostāties pūļa vidū.

Spēlētāji

Gadu gaitā daudzi spēlētāji ir uzkrājuši miljonus, uzvarot dažos no lielākajiem esporta turnīriem un pasākumos. Interesanti, ka daži gadu gaitā ir palikuši nemainīgi. Šeit ir daži no labākajiem esporta spēlētājiem visā pasaulē.

Viltotājs: Īstais vārds Lī, Sangs Hjeoks ir neapšaubāmi visiecienītākais e-sporta spēlētājs, jo ir viens no diviem cilvēkiem, kas uzvarējuši LoL pasaules čempionātā. Viņš ir arī ieguvis dažus profesionāļus, tostarp All-Star Paris 2014, vidussezonas ielūgumus 2016. un 2017. gadā un IEM pasaules čempionātu 2015. gadā.

Gūt_Pa labi – Īstais vārds Kristofers Alesunds tiek uzskatīts par izcilāko CS: GO spēlētāju, kurš ir izcēlis spēli, jo viņš ir ieguvis neskaitāmas labākās vietas starptautiskos spēļu turnīros.

Pie citiem izciliem spēlētājiem pieder: Zibspuldze (Lee, Young Ho) un priekšpuse (Patriks Lindbergs)

Komandas

Dažas komandas gadu gaitā ir bijušas izcilas, runājot par komandu sporta veidiem. Šeit ir dažas no visvairāk dekorētajām e-sporta komandām pasaulē.

  • Virtus.pro
  • Fnatic
  • Ļaunie ģēniji
  • OG
  • Komandas šķidrums
  • Astralis
Labākie spēlētāji un komandas
Kā un kur likt likmes uz esporta turnīru

Kā un kur likt likmes uz esporta turnīru

Kā likt likmes uz esportu?

Šis jautājums bieži parādās. Lai arī starp esportu un tradicionālajiem sporta veidiem ir dažas atšķirības, derībās nav daudz atšķirību. Tāpat kā sporta derībās, zināšanas par turnīru ir svarīgas, lai pieņemtu pārdomātus lēmumus.

Jebkurš e-sporta derību slēdzējs jāsāk ar spēles izpratni, pirms viņš sāk izpētīt žanru vai turnīru. Spēlētājiem jāsāk, iepazīstoties ar spēlētājiem, komandām un spēles būtību. Derības nedrīkst būt grūti. E-sporta derību priekšnoteikums ir vienkāršs: izvēlieties komandu vai spēlētāju, kam ir vislielākās izredzes uzvarēt mačā vai turnīrā, un izlemiet, kuras likmes nodrošina vislabāko vērtību.

Kur likt likmes uz esportu?

Tā kā mūsdienās daudzi bukmeikeri atspoguļo eSporta notikumus, eSporta fani pastāvīgi meklē labākās esporta tiešsaistes derību vietnes. Katrs bukmeikers savā ziņā ir unikāls. Pirms ķerties pie vilinošiem stimuliem un bezmaksas naudas piedāvājumiem, spēlētājiem vajadzētu arī padziļināti izpētīt dažādus faktorus, piemēram, licences statusu, reputāciju, maksājumu metodes, eSporta turnīru pārklājumu un derību tirgu klāstu. Būtībā labākajām tiešsaistes e-sporta derību vietnēm ir jābūt tām, kas vispusīgi apmierina spēlētāju vajadzības.

Kā un kur likt likmes uz esporta turnīru