Counter-Strike: globāla ofensīvaCS:GO ir viens no visvairāk skatītajiem un spēlētākajiem Intel Extreme Masters esport turnīriem. 2020. gadā tas ieguva vairāk nekā 1 miljonu skatījumu. CS:GO ir bezmaksas pirmās personas šāvēja (FPS) spēle, kas tika izlaista 2012. gadā.
Sākotnējā Counter-Strike spēle bija Valve populārās spēles Half-life modifikācija. Šodien CS sērijā ir četras spēles.
Spēlē, ko izstrādājuši Valve un Hidden Path Entertainment, ir iesaistītas divas komandas, teroristi un pretteroristi, kas cīnās viena pret otru dažādos spēles režīmos. Spēle joprojām ir ļoti populāra spēļu kopienā, un Valve to regulāri atjaunina.
2018. gadā Valve ieviesa kaujas karalisko režīmu ar nosaukumu "Danger Zone". Ir 9 citi spēles režīmi, no kuriem populārākais ir "Bomb Defusal". Spēle ir saņēmusi vairākus apbalvojumus esporta nozarē, tostarp Game Awards 2017., 2019. un 2020. gadā.
Spēle ir ceturtā spēle CS sērijā, un tā ir pieejama operētājsistēmās Windows, macOS, Xbox 360 un PS3. Kopš izlaišanas Valve ir ieviesis daudz jaunu funkciju, tostarp jaunas kartes, ieročus, spēļu režīmus un apvalkus. Skins palīdzēja izveidot "virtuālo ekonomiku" spēlē, kas galu galā izraisīja esporta derības un azartspēles.
CS:GO Esports derības un turnīri
Tiek izsaukti CS:GO turnīri, kuriem ir lielākais balvu fonds Lielākie čempionāti. Viņi sāka ar balvu fondu USD 250 000 USD apmērā un ir palielinājušies līdz USD 1 000 000 USD. No 2008. līdz 2012. gadam Intel Extreme Masters ir bijis viens no Counter Strike Majors, taču tas bija paredzēts CS 1.6.
Pirms CS:GO izlaišanas seriāla nākotne esporta nozarē bija neskaidra, jo daudzi spēlētāji visā pasaulē nevēlējās spēlēt CS 1.6 konkurences apstākļos. Kad CS:GO tika palaists 2012. gadā, tas atdzīvināja esporta garu CS kopienā.
Lai gan spēles sākotnējai versijai joprojām bija trūkumi, Valve nepārtraukti izlaida ielāpus, lai to uzlabotu. Pirmo CS:GO Major čempionātu finansēja Valve un tas notika Zviedrijā plkst DreamHack 2013. gada ziema.
Tomēr spēle ir izraisījusi diezgan daudz strīdu. Tika atklāts, ka daudzi spēlētāji krāpjas, taču Valve Anti-Cheat (VAC) viņus aizliedz, tiklīdz tie tiek atklāti. Spēlētāji, kuri turnīros krāpjas, tiek neatgriezeniski aizliegti un dažreiz tiek izņemti no savām komandām.
Kad tika ieviesti ieroču apvalki, tiešsaistes esport derību vietnes tika izveidoti, lai derētu uz ādas. Tas drīz vien pārauga nepilngadīgo azartspēlēs, kuru dēļ Valve un azartspēļu vietnes saņēma divas tiesas prāvas.