Pasaules kauss e-sportā pašlaik ir zināms kā Elektroniskā sporta pasaules konvencija (ESWC). Šajās starptautiskajās sacensībās piedalās vairāki eSporti, kas notiek katru gadu. Parasti nacionālās kvalifikācijas sacensības parasti notiek komandām no visas pasaules.
Tikai kvalifikācijas turnīra uzvarētāji iegūst tiesības pārstāvēt savas valstis čempionātā. Pasākuma popularitāte ir pieaugusi pakāpeniski, bet stabili. Pašlaik tas piesaista simtiem tūkstošu tiešsaistes skatītāju no visas pasaules.
ESWC izveidoja franču uzņēmums Ligarena. Uzņēmums iepriekš bija pazīstams ar mazāku LAN pasākumu rīkošanu tikai Francijā. 2003. gadā uzņēmums nolēma izvērsties un rīkot pasākumu, kuram varētu pievienoties dalībnieki no visas pasaules. Tas iezīmēja ESWC dzimšanu.
Pēc tam uzņēmums pieauga un 5005. gadā pārcēlās uz Game–Services. Pēc tam 2009. gadā tas izveidoja citu uzņēmumu Games-Solution, kas vēlāk ieguva īpašumtiesības uz savu zīmolu. 2012. gadā aģentūra Oxent, kas specializējas elektroniskajos sporta veidos, iegādājās ESWC.
ESWC dalībnieki
Pirmajā eSporta pasaules kausā, kas notika 2003. gadā, piedalījās 358 dažādi dalībnieki. Kopumā pasākumā piedalījās 37 valstis, lai iegūtu 150 000 eiro naudas balvu. Pasākumā bija tikai piecas spēles. Dalībnieku skaits līdz 2006. gadam bija sasniedzis 547, kas pārstāvēja 53 dažādas valstis. Arī naudas balva pieauga līdz 400 000 ASV dolāru. Arī spēļu skaits bija pieaudzis līdz septiņām.
Kopš tā laika ESWC notiek katru gadu, un dalībnieku skaits ar katru gadu nepārtraukti pieaug. Tomēr naudas balvas svārstījās abos virzienos, un dažos gados kopsumma bija zemāka nekā iepriekšējos gados. Dažus gadus tika mainīta arī pasākuma struktūra, iekļaujot tajā uzlabojumus, kas uzlabo spēlētāju un skatītāju pieredzi.
Spēļu funkcijas ESWC
2003. gadā ESWC pasākumā tika iekļautas tikai piecas spēles. Tie ietvēra Counter-Strike, Unreal Tournament, Warcraft III, Quake 3 un Counter-Strike Female. 2004. gadā sarakstam tika pievienoti Painkiller un Pro Evolution Soccer. Katru nākamo gadu tika parādīti arī daži jaunu spēļu papildinājumi.
Gran Turismo 4, Trackmania Nations, Defence of the Ancients, Special Force, FIFA, Need for speed, Guitar Hero, Super Street Fighter, Dota, Shoot Mania Storm, Tekken, Call of Duty, Just Dance un League of Legends ir daži no tiem. pārējās spēles, kas jebkad ir spēlētas ESWC.
Ikreiz, kad tiek piedāvātas jaunākas spēles versijas turnīrs tika izlaistas, tās aizstāja vecākās versijas. Piemēram, 2011. gadā FIFA 10 tika aizstāts ar FIFA 11, bet 2012. gadā – FIFA 13. 2010. gadā lielākais spēļu skaits, kas jebkad tiek rādīts vienā notikumā, ir desmit.
Izņemot oficiālos titulus, turnīrs parasti ietver vairākas citas spēles. Parasti gandrīz visi populārie e-sporta veidi parasti tiek spēlēti, bet netiek rādīti kā galvenie notikumi. Spēles tiek klasificētas kā cīņas, pirmās personas šāvēji, vairāku spēlētāju tiešsaistes kaujas arēnas, sacīkstes, sports, reāllaika stratēģija, trešās personas šāvēji un kāršu spēles.
Medaļa Tally
Pašlaik visvairāk medaļu ir Francijai, kas ir 23 zelta medaļas, 14 sudraba medaļas un 25 bronzas medaļas. Otrajā vietā ar 30 medaļām ir ASV, kam seko Zviedrija un Dienvidkoreja. No visām valstīm, kas jebkad ir piedalījušās pasākumā, tikai 32 valstis ir izcīnījušas medaļas.