Viss, kas jāzina par: Esports Game Genres

Spēlētāji var likt likmes uz vairākiem eSporta žanriem, un katram žanram ir savs unikālo īpašību kopums. Šajā rakstā mēs apspriedīsim, kādi ir dažādi esporta žanri un kā tie atšķiras viens no otra. Derību slēdzējiem ir jāiegūst šī izpratne, lai zinātu, kur likt savu naudu. Protams, jūs vēlaties likt likmes uz eSporta spēlēm, lai saprastu, kā tās darbojas. Tālāk ir sniegts eSporta populārāko spēļu žanru saraksts.

Aija Zariņa
WriterAija ZariņaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Pirmās personas šāvēja (FPS) spēles

FPS spēles ir viens no populārākajiem e-sporta žanriem, un tās sastāv no e-sporta spēlēm, kas izmanto pirmās personas perspektīvu, lai sniegtu spēlētājiem aizraujošu pieredzi. Blizzard Entertainment Overwatch ir viena no šādām spēlēm, kas spēlē pirmās personas perspektīvu un nodrošina konkurētspējīgas spēles un izklaidi auditorijai. Overwatch ir viena no visvairāk spēlētajām spēlēm un viena no visvairāk straumētajām spēlēm pakalpojumā Twitch kopš 2022. gada. Citi FPS eSports nosaukumi ietver Counter-Strike: globāla ofensīva (CS:GO), Call of Duty: Warzone, Kaujas lauks, un Rainbow Six Siege, starp citiem.

FPS spēles ir populāras derību slēdzēju vidū, jo tās piedāvā izcilu spēlētāju iesaistīšanos un noturēšanu. Milzīgais spēlētāju skaits, kas piedalās FPS spēlēs, palielina arī esporta derību piedāvājumu. FPS spēļu pieaugošā popularitāte padara tās par visaugstāk novērtēto kategoriju daudzās esporta derību vietnēs. Jums būs grūti atrast e-sporta derību vietni bez FPS spēlēm. Turklāt, tā kā FPS spēles tiek spēlētas stadionos lielos pasākumos un tiek pārraidītas tiešraidē, tās piesaista lielu auditoriju.

Stratēģijas spēles

Stratēģijas spēles ir esporta spēles, kas ietver stratēģiju un taktiku. Spēlētājam ir jāapvieno stratēģija ar pareizu taktikas izpildi, lai uzvarētu. Viena no pazīstamākajām stratēģijas spēlēm ir Civilization, taču mūsdienās tā nav esporta spēle. Spēlētājam ir jāattīsta sava civilizācija un jāizveido infrastruktūra, kuru var izmantot visu gājienu vai noteiktu laiku.

Stratēģijas spēļu popularitāte laika gaitā ir palielinājusies, jo ir nepieciešama kritiska domāšana un aktīvs prāts, lai domātu uz priekšu un noteiktu katras kārtas būtiskos gājienus, lai iegūtu lielāku pārsvaru pār pretinieku. Šie divi faktori padara stratēģijas spēles patīkamas skatāmas un lieliski piemērotas derību veikšanai.

Esport stratēģijas spēles

Papildus civilizācijai ir arī citi uz stratēģiju balstīti esporta nosaukumi Starcraft, Warcraft, Hearthstone (tā ir kāršu spēle) un Impēriju laikmets. Piemēram, Starcraft karte var būt milzīga, un spēlētājiem ir jāizdomā stratēģija, pirms sūta savu armiju pāri kartei, lai bloķētu ienaidnieka vienības.

Var izmantot daudzas unikālas stratēģijas, piemēram, uzbrukt, veidot bāzi utt. Spēlētājiem vai komandām šeit ir jāizmanto savas vairākuzdevumu prasmes, jo stratēģijas spēlēm ir jāpievērš liela uzmanība. Viņiem ir jāatceras dati par saviem resursiem, vienībām, kur atrodas viņu ienaidnieki, un jāplāno uz priekšu, kamēr viņiem vienlaikus jākontrolē sava civilizācija vai vienības.

Battle Royale

Battle Royale spēles ir unikāls žanrs, kas aptver ātras, uz darbību orientētas spēles, kurās spēlētājiem jācīnās līdz nāvei. Tas būtībā ir battle royale spēles; tie ir īsi, un spēlētājiem laika posmā ir jānogalina pēc iespējas vairāk pretinieku. Parasti kartes laukums ar laiku kļūst arvien īsāks, savukārt spēlētājam vai komandai (maks. 4 spēlētāji) ir jāizdzīvo un jānogalina pretinieki ceļa laikā. Cilvēku skaits, kas spēlē šīs spēles, ir strauji pieaudzis, padarot Battle Royale par populāru esporta žanru.

Battle Royale spēļu popularitāte izriet no fakta, ka tās nodrošina vienkāršu ieejas punktu video spēles. Viņiem ir arī augsta spēlētāju iesaistīšanās, jo mērķis ir nogalināt citus, izmantojot visas pieejamās iespējas, un ar salīdzinoši zemu risku, ka citi spēlētāji vai NPC viņus nogalinās. Pateicoties aizraujošajai spēlei, cilvēki mēdz skatīties šīs spēles izklaides nolūkos.

Battle Royale spēles ietver PlayerUnknown's Battlegrounds, Fortnite, Apex leģendas, Karalauks, un Paladins. Ņemiet vērā, ka dažām Battle Royale spēlēm var būt nepieciešams augstākās klases dators, bet citām var nebūt. Tātad, ja jums ir mazs budžets, iespējams, vēlēsities rūpīgi tirgoties, izvēloties spēli.

MOBA

MOBA, pilnā Multiplayer Online Battle Arena (MOBA). Tas ir stratēģijas spēles vairāku spēlētāju režīms. Viens spēlētājs uzņemas varoņa lomu, bet citi spēlētāji uzņemas ienaidnieka lomas. MOBA spēlētājus sauc par "varoņiem", "čempioniem" vai "aģentiem" (ti, varoni, kas kontrolē MOBA spēli), kuriem ir savas īpašas prasmes un spējas. Viņi cenšas iznīcināt ienaidnieku bāzi, iegūstot pietiekami daudz resursu un pieredzes un uzvarot savus pretiniekus, lai uzvarētu spēlē. Katrā komandā ir 5 spēlētāji, kuriem parasti ir savas lomas: vidējā līnija, džungļi, bot laneres (adc un atbalsts) un augšējā līnija. Viņiem visiem ir jāstrādā kopā, jāsazinās un jāzina, kad jāiesaistās. Mērķis ir iznīcināt galveno mērķi, "Nexus", bet komandām ir jāiznīcina torņi pa ceļam, lai nokļūtu pēdējā posmā.

MOBA spēļu popularitāte laika gaitā ir palielinājusies, jo tās nodrošina vienkāršu ieejas punktu reāllaika stratēģijas spēlēs. Pateicoties vienkāršajiem noteikumiem un ātrajai spēlei, viņiem ir arī augsta spēlētāju iesaistīšanās. Tiešsaistē ir daudz MOBA eSports spēļu, taču populārākās ir Dota 2, Vētras varoņi, un leģendu Līga.

Dota 2 ir pasaulē lielākais digitālais turnīrs, kurā piedalās spēlētāji un kurā ir reģistrēti vairāk nekā 100 miljoni spēlētāju visā pasaulē. Šī pasākuma finālā tiek iedalīts balvu fonds desmitiem miljonu dolāru vērtībā, un tas ir nosaukts par Starptautisko.

Heroes of the Storm ir arī ļoti populārs spēlētāju vidū visā pasaulē. Tā ir Blizzard Entertainment izstrādāta datorspēle, kas tika izlaista 2015. gadā pēc milzīgiem panākumiem tās beta testēšanas laikā. Tajā ir varoņi no dažādām Blizzard franšīzēm, piemēram, Warcraft, Overwatch, Diablo un StarCraft: Brood War.

League of Legends ir MOBA spēle, kas ir kļuvusi ārkārtīgi populāra e-sportā. Tā radās 2009. gadā un kopš tā laika ir kļuvusi par vienu no visvairāk spēlētajām spēlēm. No 2022. gada vismaz 100 miljoni cilvēku katru mēnesi spēlē LoL.

Cīņas esporta spēles

Fighting eSports žanrs, iespējams, ir vecākais e-sporta žanrs tirgū. Jau 90. gados cīņas eSports jau tika spēlēts ar spēlētājiem, kuri to izspēlēja datorā, Xbox vai Playstation konsolē. Divi populāru cīņas spēļu piemēri ir Capcom's Street Fighter sērija, Mortal Combat sērija un SNK sērija Fatal Fury. Spēles ir līdzīgas tradicionālajiem sporta veidiem; daudzi spēlētāji var saistīt šīs spēles ar citiem sporta veidiem. Citas spēles šajā žanrā ietver Tekken, Soul Caliber un King of Fighters.

Ir četri eSporta cīņas spēļu veidi. Tajos ietilpst 2-D cīnītāji, 3-D cīnītāji, 5-D cīnītāji un platformas ķildnieki. 2-D cīņas spēles ir tik vienkāršas; tie ir 2-D spraiti, kas ekrānā ritinās uz augšu. Katrai 2-D cīnītāju spēlei ir savas unikālās kustības, taču spēlētāji var izmantot tos pašus paņēmienus, lai uzvarētu pretinieku.

3-D cīņas spēles izskatās gandrīz kā tradicionāls futbols spēlējot; nav nekādu šķēršļu vai ierobežojumu tam, cik tālu sportists var lēkt pāri laukumam vai cik lielu svaru viņš var pacelt. 5-D cīnītāji ir vistuvāk tradicionālajiem sporta veidiem. Tie tiek spēlēti 2D spēles laukumā, bet virtuālajiem sportistiem tiek piešķirts pilnīgs 3D ķermenis. Cīņas spēlētājs var pārvietot savu varoni uz augšu, uz leju, uz priekšu un atpakaļ no vietas, kur viņam jāatrodas.

Sacīkšu un sporta simulatori

Sacīkšu un sporta simulatoru žanrā spēlētājiem ir jābūt labākajiem dažādos transportlīdzekļos vai sporta komandās. Spēlētāji sacenšas viens pret otru sarežģītā vidē. Populāras sacīkšu un sporta spēles ietver FIFA, NBA2K, Project Gotham Racing, Gran Turismo, Forza Motorsport un Tiger Woods PGA Tour sērija. Cīņas starp braucējiem šajās spēlēs nav tik sacensīgas kā cīņas spēlēs, taču sacensību stils savā ziņā atgādina tradicionālos sporta veidus.

Simulatoriem ir reālistiska grafika, kas ļoti atgādina reālās dzīves sacīkstes un stadionus. Spēlētāji var izvēlēties kādu no sacīkšu automašīnām, lai brauktu vai sacenstos dažādos sporta pasākumos, izmantojot virtuālo futbola laukumu.

Ir divu veidu simulācijas eSports spēles: SimSport un TrackMania. SimSport ietver profesionālas sacīkšu sērijas, piemēram, FIA World Touring Car Series. SimSport piedāvā arī virkni reālu sporta veidu, piemēram, F1, Nascar, MotoGP un citus.

TrackMania sacīkstēs spēlētāji var izvēlēties no transportlīdzekļu klāsta, lai brauktu pa dažādām trasēm visā virtuālajā pasaulē. Spēlētāji var braukt pārmaiņus, mēģinot pārspēt pretinieka laiku vienā trasē vai vienlaikus sacensties vairākās sacīkstēs dažādās trasēs, kas ietver šķēršļus, piemēram, lēcienus un tuneļus.

Uz kāda veida esporta spēli vislabāk derēt?

Ir daudzas e-sporta spēles, uz kurām var likt likmes. Un, lai gan labākā e-sporta spēle, uz kuru likt likmes, var būt atkarīga no derību slēdzēja, ir eSporta spēles, kuras patīk daudziem spēlētājiem. Lai izvēlētos labākās eSporta spēles derībām, derību slēdzējiem jāņem vērā tādi faktori kā spēles kopējā popularitāte, minimālā un maksimālā likme, uzvarai nepieciešamais prasmju līmenis un tās struktūra.

Tomēr dažas no labākajām e-sporta spēlēm, uz kurām var likt likmes, ietver:

Overwatch

Šī spēle ir aprakstīta kā "sajaukums starp tenisu un "Call of Duty". Mērķis ir iznīcināt pretinieku bāzi, vienlaikus aizstāvot savu. Pateicoties vienkāršajiem noteikumiem, vieglai spēlei un ātrai darbībai, Overwatch ātri kļūst par vienu no populārākajām e-sporta spēlēm.

Dota 2

Šī ir tiešsaistes kaujas arēna (jeb MOBA), kurā spēlē divas komandas ar pieciem spēlētājiem katrā pusē (pretstatā trim spēlētājiem League of Legends). Likmes slēdzēji var izvēlēties likt likmes uz labākajām Dota 2 komandām vai labākajiem Dota 2 spēlētājiem, kā arī citiem derību tirgiem.

Counter-Strike: globāla ofensīva

Šī ir pirmās personas šāvēja spēle, ko spēlē teroristu un pretteroristu komandās. Spēle ir lieliska derību veikšanai tās plašās kopienas, viegli saprotamās būtības un pieejamo derību iespēju daudzveidības dēļ.

About the author
Aija Zariņa
Aija Zariņa
About

Aija Zariņa, lepna latviete ar izpratni par tehnoloģijām un spēlēm, ir kļuvusi par neaizstājamu eksperti tiešsaistes kazino lokalizācijas jomā. Apvienojot mīlestību pret savu dzimteni ar dinamisko digitālo spēļu pasauli, viņa ir tilts starp tradicionālo Latviju un mūsdienīgu tiešsaistes kazino pasauli.

Background (in Latvian): Dzimusi gleznainajā Cēsu pilsētā, Aija izaugusi Latvijas bagātīgās vēsturē un tradīcijās. Viņas sajūsma par tehnoloģiju un kultūru krustpunktu noveda pie Digitālā medija studijām Rīgā. Iepazīstoties ar plašo tiešsaistes spēļu pasauli, viņa saskatīja nišu kaz

Send email
More posts by Aija Zariņa