Populārākie esport turnīri

Elektroniskais sports, parasti esports, pastāv kopš 1970. gadiem. Tomēr šīs spēles pacēlās tikai 1990. gados, pirms eksplozijas 2000. gados. Esports spēles ir attīstījušās no ikdienišķas laika pavadīšanas draugu lokā līdz profesionālam sportam. Patiesībā esporta turnīri ir bijuši tikpat ilgi kā videospēles.

E-sporta spēļu spēlēšanas skaistums vienmēr ir bijis sacensība, jo agrākie turnīri bija nelieli vietējie konkursi, kuros tika izmantots savstarpējās spēles formāts. Kas ir esporta turnīrs? Tas parāda, ka spēlētāji sacenšas noteiktā spēlē noteiktā laikā. Jebkurā turnīrā atsevišķi spēlētāji vai komandas sacenšas pēc precīzi noteikta formāta.

Populārākās esporta līgas un turnīriCiti lieli esporta pasākumiLabākie spēlētāji un komandasKā un kur likt likmes uz esporta turnīru

Esport līgu vai turnīru saraksts ir garš, un The International ir viens no prestižākajiem. International ir globāls Dota 2 esporta turnīrs, ko izstrādā un rīko Valve. Kopš pirmā turnīra 2011. gadā Starptautiskais turnīrs tiek rīkots katru gadu, izņemot 2020. gada izdevumu, kas tika atcelts koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Rādīt vairāk

Natus Vincere komanda uzvarēja turnīrā, uzvarot katru konkurentu un uzvarot katru karti, sacensību laikā.

Rādīt vairāk

Esport turnīru līgas mūsdienās ir kļuvušas tik populāras. Tāpēc esporta turnīru saraksts šodien ir garš. Bet tieši augšpusē ir šie eSport čempionāti ir League of Legends World Championship. Pasaules čempionāts League of Legends, ko rīko Riot Games, ir ikgadējs profesionāls turnīrs, kas pulcē labākās League of Legends (LoL) komandas, lai katras sezonas beigās cīnītos par titulu.

Rādīt vairāk

Kā viena no pirmajām profesionālajām esport līgām Overwatch League (pazīstama arī kā OWL) pārstāv komandas no visas pasaules. Blizzard Entertainment līgu uzsāka 2018. gadā ar 12 komandām. Pēc paplašināšanās līdz 20 komandām gadu vēlāk līga sāka stabilu augšupeju, ko veicināja Overwatch — e-sporta spēles ar 50 miljoniem spēlētāju 2018. gadā popularitāte.

Rādīt vairāk

DreamHack ir izklaides uzņēmums, kas atrodas Zviedrijā. Uzņēmums specializējas konkurences spēļu pasākumos, un tas pieder Modern Times Group (MTG), digitālās izklaides uzņēmumam, kura galvenā mītne atrodas Stokholmā. Saskaņā ar Ginesa rekordu grāmatu un Dvīņu galaktiku datiem tas ir lielākais LAN ballīšu un skaitļošanas festivāls pasaulē. Tas (šis turnīrs) lepojas ar ātrāko interneta pieslēgumu pasaulē un arī visvairāk ģenerēto trafiku.

Rādīt vairāk

Ir daži tiešsaistes esport turnīri, kas ir lielāki par PUBG Global Championship. Tajā tiek gaidīti bezmaksas spēles Battle Royale augstākā ranga spēlētāji. Šis nosaukums ir guvis milzīgus panākumus mobilajās ierīcēs. Tomēr turnīrs notiek tikai datorā. Tas galvenokārt ir tāpēc, ka PUBG Mobile Club Open (PMCO) jau piedāvā platformu mobilajiem spēlētājiem. PUBG korporācija katru gadu organizē PGC.

Rādīt vairāk

Ubisoft Six Invitational gūst vārdu pasaules mēroga esporta turnīros. Ikgadējie profesionālie esporta tiešsaistes turnīri Rainbow Six Siege piesaista dažus no labākajiem spēļu talantiem pasaulē. Turnīrs atrodas Monreālā, kur Ubisoft strādā pie spēles izstrādes, un tajā piedalās komandas, kas sacenšas Pasaules kausam līdzīgā čempionātā.

Rādīt vairāk

Apex Legends Global Series

Aija Zariņa
WriterAija ZariņaWriter

Populārākās esporta līgas un turnīri

Ir dažādi spēļu turnīru veidi. Noteikumi un formāti ievērojami atšķiras, taču attiecīgie DNS joprojām ir identiski visās jomās. Jebkurš turnīrs ir paredzēts, lai piesaistītu noteiktu pūli un sniegtu unikālu pieredzi spēlētājiem, līdzjutējiem un pat derību slēdzējiem.

Neatkarīgi no tā, vai tā ir vietējā armatūras esporta līga vai profesionāls turnīrs, esporta pasākumi var ilgt dažas stundas vai vairākas dienas atkarībā no spēles veida. Turnīros parasti tiek izmantota vienkārša sistēma, kurā spēlētāji vai komandas tiek uz priekšu pēc katras uzvaras, līdz tiek noskaidrots uzvarētājs.

Kādi ir populārākie esport turnīri? Tie, kas liek likmes uz spēļu turnīriem, bieži vien ir pārsteigti par to, kā pēdējos gados ir kļuvušas videospēļu sacensības, īpaši tās, kurām jau ilgu laiku nav pievērsta uzmanība.

Panākumi realizēti esporta spēles lielā mērā ir iedvesmojies no galvenajiem čempionātiem un ar tiem saistītajiem milzīgajiem laimestiem. Tomēr šeit ir daži no populārākajiem esporta notikumiem skatītāju skaita un balvu fonda ziņā.

Starptautiskais — Dota 2

Starptautiskais turnīrs neapšaubāmi ir viens no lielākajiem e-spēļu turnīriem gan balvu fonda, gan skatītāju skaita ziņā. Starptautiskais ir visas īpašības kā viens no lielākajiem esporta čempionātiem.

Vada Valve, īpašnieki un veidotāji Dota 2 spēle, šis 18 komandu turnīrs ir saglabājis savu popularitāti visaugstākajā līmenī no 2013. gada. International ir turnīrs ar tikai ielūgumiem, kurā spēlētājiem ir jācīnās reģionālajos turnīros vai Dota Pro Circuit, lai būtu iespēja saņemt zvanu - uz augšu.

Saskaņā ar statistica.com, šis čempionāts 2018./2019. gada sezonā izmaksāja neprātīgus 34 miljonus dolāru naudas balvās, uzvarētāju komandai pārvedot vairāk nekā 18 miljonus dolāru. Diemžēl pēc COVID-19 pandēmijas 2020. gada sezona neizdevās. 2021. gada balvu fonds ir vairāk nekā 40 miljoni dolāru.

CS: GO Major Championship

The Counter-Strike: globāla ofensīva (CS: GO) Čempionāts neapšaubāmi ir populārākais un lielākais CS: GO turnīrs. Šajā pasākumā piedalās 24 komandas, kas cīnās par galveno balvu. Komanda Astralis ir šī spēļu pasākuma aktuālie notikumi, kas ir uzvarējuši pēdējos trīs čempionātos. Turnīra balvu fonds iepriekšējos piecos gados bija 1 miljons dolāru. Tomēr 2021. gada čempionātā balvu fonds dubultojās līdz $2 000 000.

League of Legends pasaules čempionāts

Pasaules čempionāts League of Legends (LoL) tika aizsākts 2011. gadā, un tas neapšaubāmi ir viens no lielākajiem e-sporta notikumiem zem saules. Tāpat kā International, to pārvalda Riot Games, kas uzvarēja spēlē. Šis turnīrs neapšaubāmi ir lielākais un populārākais leģendu Līga turnīrs visā pasaulē.

Šis turnīrs ir īpaši pazīstams ar savām spraigajām un dramatiskajām spēlēm, un sacensības kļūst emocionālas gan spēlētājiem, gan līdzjutējiem. LoL pasaules čempionāts ir daži no labākajiem LoL spēlētājiem, kas atlasīti no reģionālajām sacensībām. Nesen noslēgtajā 2021. gada čempionātā, kas notika Islandē, uzvarētājs mājās aizveda 2 225 000. Šī gada balvu fonds ir tādā pašā vērtībā kā pagājušā gada notikumam, taču tā sadale vēl nav paziņota.

Overwatch Pasaules kauss (OWWC)

OWWC ir ikgadējs esporta turnīrs, ko organizē Blizzard Entertainment, Overwatchizstrādātājs. Šis pasākums sākas stilā, Blizzard izvēloties 24 spēcīgākās komandas visā pasaulē, pamatojoties uz to vidējo prasmju novērtējumu. Pēc tam visas valstis tiek sadalītas grupās, kurās sākas konkurss.

Šī spēle bauda milzīgu pievilcību. Šeit ir kicker, līdzjutējiem tiek dota reta iespēja izvēlēties savas komandas trenerus. Līdzjutēju iesaistīšana sastāva izvēlē neapšaubāmi ir lielisks veids, kā iesaistīt fanu bāzi pasākumā.

Iepriekš šī līga ir piesaistījusi vairāk nekā 300 000 skatītāju. Runājot par balvu fondu, 2019. gada turnīrā uzvarēja ASV komanda, mājās pārvedot $90 000. 2022. gada Pasaules kauss ir paredzēts 2022. gada novembrī, taču balvu fonds vēl ir oficiāli paziņots.

Citi lieli esporta pasākumi

FIFAe Pasaules kauss

FIFA ir ļoti populāra videospēle un viena no visu laiku vislabāk pārdotajām spēlēm. Nesen noslēgtais FIFA 21 izaicinājums ir EA visvairāk skatītais pasākums pēc tam, kad kopējais skatīšanās laiks ir viens miljons stundu. Visas EA Sport sērijas ir galvenā notikuma, FIFAe pasaules čempionāta, kulminācija, kurā piedalās 32 labākie spēlētāji no visas pasaules, kas cīnās par $500 000 balvu fondu.

Call of Duty (CoD) līga

The CoD līga neapšaubāmi ir Call of Dugamingrts spēļu virsotne. Lai gan ir notikuši vairāki CoD turnīri, CoD līga ir salīdzinoši jauna, dibināta 2020. gadā. Šis videospēļu pasākums notiek vairākus mēnešus, un tajā piedalās sWorld's the World's labākie esporta spēlētāji. 2021. gada CoD sērija piedāvāja milzīgu balvu fondu 5 miljonu dolāru apmērā, un izslēgšanas spēļu čempions iekrāja kabatā 1,2 miljonus.

PUBG globālais čempionāts

The PUBG globālais čempionāts ir lielākais notikums PUBG eSports kalendārā. Šis starptautiskais turnīrs aicina piedalīties pasaules labākās PUBG komandas. 2021. gada sērija notika Dienvidkorejā, un tajā uzvarēja ķīniešu saraksts NewHappy, laimējot 1,3 miljonus ASV dolāru. Jāatzīmē, ka konkursa kopējā naudas balva bija nedaudz vairāk par 2 miljoniem ASV dolāru.

Elektronikas sporta līga

The Elektroniskā sporta līga (ESL) ir dažādu esporta komandu konglomerāts, kas pieder un darbojas ar vienu un to pašu nosaukumu. Turnīrs tiek izspēlēts četrās galvenajās divīzijās, tostarp:

  • ESL Play
  • ESL Nacionālais čempionāts: Kvalifikācijas turnīrs ir ierobežots atkarībā no ģeogrāfiskās atrašanās vietas
  • ESL Pro Tour: apļa pasākums ar trim nosaukumiem (CS: GO, Warcraft III un StraCraft II)
  • ESL One

No visiem ESL turnīriem ESL One Series ir lielākā naudas balva ar vairāk nekā 12,5 miljoniem dolāru, kas tiek dalīti vairāk nekā 60 e-sporta čempionātos.

Labākie spēlētāji un komandas

Kas ir labākās esporta komandas un spēlētāji pasaulē? Kuras ir labākās komandas? Pirms desmit gadiem atbilde uz jebkuru no šiem jautājumiem varēja būt tāls sapnis. Dažu pēdējo gadu laikā dažiem spēlētājiem un komandām ir izdevies nostāties pūļa vidū.

Spēlētāji

Gadu gaitā daudzi spēlētāji ir uzkrājuši miljonus, uzvarot dažos no lielākajiem esporta turnīriem un pasākumos. Interesanti, ka daži gadu gaitā ir palikuši nemainīgi. Šeit ir daži no labākajiem videospēļu spēlētājiem visā pasaulē.

  • Viltotājs: Īstais vārds Lī, Sangs Hjeoks ir neapšaubāmi visiecienītākais e-sporta spēlētājs, jo ir viens no diviem cilvēkiem, kas uzvarējuši LoL pasaules čempionātā. Viņš ir arī ieguvis dažus profesionāļus, tostarp All-Star Paris 2014, vidussezonas ielūgumus 2016. un 2017. gadā un IEM pasaules čempionātu 2015. gadā.
  • Gūt_Pa labi – Īstais vārds Kristofers Alesunds tiek uzskatīts par izcilāko CS: GO spēlētāju, kurš ir izcēlis spēli, jo viņš ir ieguvis neskaitāmas labākās vietas starptautiskos spēļu turnīros.

Pie citiem izciliem spēlētājiem pieder: Zibspuldze (Lee, Young Ho) un priekšpuse (Patriks Lindbergs)

Komandas

Dažas komandas gadu gaitā ir bijušas izcilas, runājot par komandu sporta veidiem. Šeit ir dažas no visvairāk dekorētajām e-sporta komandām pasaulē.

  • Virtus.pro
  • Fnatic
  • Ļaunie ģēniji
  • OG
  • Komandas šķidrums
  • Astralis

Kā un kur likt likmes uz esporta turnīru

Kā es varu likt likmes uz esportu?

Šis jautājums bieži parādās. Lai arī starp esportu un tradicionālajiem sporta veidiem ir dažas atšķirības, derībās nav daudz atšķirību. Tāpat kā sporta derībās, zināšanas par turnīru ir svarīgas, lai pieņemtu pārdomātus lēmumus.

Jebkuram derību slēdzējam ir jāsāk ar spēles izpratni, pirms viņš sāk izpētīt žanru vai turnīru. Spēlētājiem jāsāk, iepazīstoties ar spēlētājiem, komandām un spēles būtību. Derības nedrīkst būt grūti. E-sporta derību priekšnoteikums ir vienkāršs: izvēlieties komandu vai spēlētāju, kam ir vislielākās izredzes uzvarēt mačā vai pasākumā, un izlemiet, kuras likmes nodrošina vislabāko vērtību.

Kur likt likmes uz esportu?

Tā kā mūsdienās daudzi bukmeikeri atspoguļo videospēļu notikumus, eSporta fani pastāvīgi meklē labākās esporta tiešsaistes derību vietnes. Katrs bukmeikers savā ziņā ir unikāls.

Pirms ķerties pie vilinošiem stimuliem un bezmaksas naudas piedāvājumiem, spēlētājiem vajadzētu arī padziļināti izpētīt dažādus faktorus, piemēram, licences statusu, reputāciju, maksājumu metodes, e-spēļu turnīru pārklājumu un derību tirgu klāstu. Būtībā labākajām tiešsaistes e-sporta derību vietnēm ir jābūt tām, kas vispusīgi apmierina spēlētāju vajadzības.

About the author
Aija Zariņa
Aija Zariņa
About

Aija Zariņa, lepna latviete ar izpratni par tehnoloģijām un spēlēm, ir kļuvusi par neaizstājamu eksperti tiešsaistes kazino lokalizācijas jomā. Apvienojot mīlestību pret savu dzimteni ar dinamisko digitālo spēļu pasauli, viņa ir tilts starp tradicionālo Latviju un mūsdienīgu tiešsaistes kazino pasauli.

Background (in Latvian): Dzimusi gleznainajā Cēsu pilsētā, Aija izaugusi Latvijas bagātīgās vēsturē un tradīcijās. Viņas sajūsma par tehnoloģiju un kultūru krustpunktu noveda pie Digitālā medija studijām Rīgā. Iepazīstoties ar plašo tiešsaistes spēļu pasauli, viņa saskatīja nišu kaz

Send email
More posts by Aija Zariņa